Tworząc portal edukacyjny Nalekcje.pl, naszym celem było podarowanie nauczycielom, dyrektorom przedszkoli i szkół miejsca, które stanie się drogowskazem do samorozwoju, doskonalenia swoich umiejętności, podnoszenia kompetencji.

Pragniemy wyposażyć każdego, kto do nas zajrzy i zostanie na dłużej, w merytoryczną wiedzę, związaną z oświatowymi wymaganiami, a także służyć wsparciem w dostarczaniu wartościowych materiałów edukacyjnych do pracy z uczniami.

Współpracujemy także z instytucjami kultury, m.in. teatrami oraz fundacjami, w zakresie pozyskiwania unikalnych treści, które mogą zostać zaimplementowane podczas procesu kształcenia.
Zakładamy, że warto rekomendować produkty, dzięki którym nauczyciele rozbudzą pasje i zainteresowania swoich uczniów.

Mamy zasadę: wybrane produkty, pomoce edukacyjne, kursy czy webinaria, powinny wspierać wypełnianie założeń oświatowych oraz podstawy programowej, a także pomagać w rozwijaniu kompetencji kluczowych.
W Nalekcje.pl stawiamy na rozwój Wasz i Waszych uczniów!
Zapraszamy do serwisu!

Zawód czy zawód - księgowy i księgowa

Księgowy / Księgowa

Cykl zawód czy zawód - jak przedstawiać uczniom możliwości edukacji zawodowej

Poznaj zawód księgowego i księgowej. Zobacz, jakie są wymagane kompetencje i jakie daje on możliwości. Czy każdy księgowy obracając wielkimi sumami, zarabia miliony? Sprawdź! W artykule propozycja scenariusza na lekcje.

Projektant mody

Cykl Zawód czy zawód - przedstaw swoim uczniom możliwe opcje rozwoju zawodowego

Czy każdy może zostać projektantem mody? Jakie kompetencje trzeba mieć, aby myśleć o zawodach związanych z projektowaniem odzieży. Wysłuchaj wywiadu i zainspiruj uczniów do poszukiwania swojej drogi w modzie.

Szewc

Zawód czy zawód - poznaj możliwości zawodu

Poznaj zawód szewca, który wydaje się wymierać, ale to tylko złudzenie. Zawód, który się odradza w ekskluzywnych butikach i salonach. W notatce znajdziesz inspiracje na lekcje z uczniami. Zobacz, jak można uczyć o zawodach przyszłości z różnej perspektywy.

Organizator wydarzeń

Zawód czy zawód? Poznaj tajemnice pracy organizatora wydarzeń

Wielu chętnie chodzi na różne wydarzenia: mecze, parady, festiwale czy wystawy. Poznaj tych, którzy stoją za organizacją takich wydarzeń. Zobacz jakie kompetencje trzeba mieć, aby myśleć o karierze organizatora. Opowieść o organizatorze wydarzeń pomoże przygotować ci ciekawą lekcję dla uczniów.

Inżynier środowiska

Zawód czy zawód? Czy przyszłość należy do inżynierów?

Czy inżynier środowiska wącha tylko kwiatki i opowiada bajki zwierzątkom? Kliknij i zobacz, jak wszechstronna tematyka naszego życia styka się z inżynierią środowiska i jak bardzo przyszłościowy jest to zawód w perspektywie dbania o naszą planetę i zmieniającej się pogody i klimatu. Odcinek cyklu pomoże Ci przygotować ciekawą lekcję na wielu poziomach szkoły.

Badanie kompetencji uczniów

Sprawdź swoje kompetencje

Zawód czy zawód? Zacznij od poznania siebie!

Zaczynając myśleć o przyszłości, warto zacząć od poznania siebie. Kim jestem, jakie mam marzenia, jakie możliwości i jakie kompetencje. W tym odcinku cyklu Zawód czy zawód badamy kompetencje uczniów. Zobacz nasze podpowiedzi na szybki test, który pomoże im kierować swoją ścieżkę kariery w harmonii z nimi samymi. Sprawdź!