Zawód czy zawód - poznaj możliwości kariery - nalekcje.pl

Tworząc portal edukacyjny Nalekcje.pl, naszym celem było podarowanie nauczycielom, dyrektorom przedszkoli i szkół miejsca, które stanie się drogowskazem do samorozwoju, doskonalenia swoich umiejętności, podnoszenia kompetencji.

Pragniemy wyposażyć każdego, kto do nas zajrzy i zostanie na dłużej, w merytoryczną wiedzę, związaną z oświatowymi wymaganiami, a także służyć wsparciem w dostarczaniu wartościowych materiałów edukacyjnych do pracy z uczniami.

Współpracujemy także z instytucjami kultury, m.in. teatrami oraz fundacjami, w zakresie pozyskiwania unikalnych treści, które mogą zostać zaimplementowane podczas procesu kształcenia.
Zakładamy, że warto rekomendować produkty, dzięki którym nauczyciele rozbudzą pasje i zainteresowania swoich uczniów.

Mamy zasadę: wybrane produkty, pomoce edukacyjne, kursy czy webinaria, powinny wspierać wypełnianie założeń oświatowych oraz podstawy programowej, a także pomagać w rozwijaniu kompetencji kluczowych.
W Nalekcje.pl stawiamy na rozwój Wasz i Waszych uczniów!
Zapraszamy do serwisu!

Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa

Cykl zawód czy zawód

Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa niczym rycerz strzeże bram sieci przed czyhającym na nią niebezpieczeństwem. Być może niektórzy uczniowie zainspirują się i obiorą w przyszłości właśnie tę ścieżkę kariery.

Zawód: PROGRAMISTA

Programista/ Programistka

Cykl zawód czy zawód - poznaj zawód, dzięki któremu czytasz te treści

Zawód programisty wydaje się być idealny dla pasjonatów matematyki, logicznego myślenia i komputerów. Poznaj go lepiej dzięki wywiadowi z naszym ekspertem!

Zawód Przedsiębiorca

Przedsiębiorca

Cykl Zawód czy zawód - przedstaw swoim uczniom możliwość zastania przedsiębiorcom

Czy widzisz wśród swoich uczniów smykałke do biznesu? Talent do wychodzenia obronną ręką z problemów i ogromną kreatywność? Może to przyszli przedsiębiorcy. Zobacz, jak możesz im zaprezentować tę ścieżkę kariery

Zawód Przedsiębiorca

Event planer

Zawód czy zawód - poznaj możliwości zawodu organizatora wydarzeń

Poznaj zawód organizatora wydarzeń. Zobacz, co musi umieć osoba, która taką karierę wybiera. Przedstaw swoim uczniom nową, ciekawą formę pracy wśród innych ludzi!

Zawód czy zawód - księgowy i księgowa

Księgowy / Księgowa

Cykl zawód czy zawód - jak przedstawiać uczniom możliwości edukacji zawodowej

Poznaj zawód księgowego i księgowej. Zobacz, jakie są wymagane kompetencje i jakie daje on możliwości. Czy każdy księgowy obracając wielkimi sumami, zarabia miliony? Sprawdź! W artykule propozycja scenariusza na lekcje.

Projektant mody

Cykl Zawód czy zawód - przedstaw swoim uczniom możliwe opcje rozwoju zawodowego

Czy każdy może zostać projektantem mody? Jakie kompetencje trzeba mieć, aby myśleć o zawodach związanych z projektowaniem odzieży. Wysłuchaj wywiadu i zainspiruj uczniów do poszukiwania swojej drogi w modzie.

Szewc

Zawód czy zawód - poznaj możliwości zawodu

Poznaj zawód szewca, który wydaje się wymierać, ale to tylko złudzenie. Zawód, który się odradza w ekskluzywnych butikach i salonach. W notatce znajdziesz inspiracje na lekcje z uczniami. Zobacz, jak można uczyć o zawodach przyszłości z różnej perspektywy.

Organizator wydarzeń

Zawód czy zawód? Poznaj tajemnice pracy organizatora wydarzeń

Wielu chętnie chodzi na różne wydarzenia: mecze, parady, festiwale czy wystawy. Poznaj tych, którzy stoją za organizacją takich wydarzeń. Zobacz jakie kompetencje trzeba mieć, aby myśleć o karierze organizatora. Opowieść o organizatorze wydarzeń pomoże przygotować ci ciekawą lekcję dla uczniów.

Inżynier środowiska

Zawód czy zawód? Czy przyszłość należy do inżynierów?

Czy inżynier środowiska wącha tylko kwiatki i opowiada bajki zwierzątkom? Kliknij i zobacz, jak wszechstronna tematyka naszego życia styka się z inżynierią środowiska i jak bardzo przyszłościowy jest to zawód w perspektywie dbania o naszą planetę i zmieniającej się pogody i klimatu. Odcinek cyklu pomoże Ci przygotować ciekawą lekcję na wielu poziomach szkoły.

Badanie kompetencji uczniów

Sprawdź swoje kompetencje

Zawód czy zawód? Zacznij od poznania siebie!

Zaczynając myśleć o przyszłości, warto zacząć od poznania siebie. Kim jestem, jakie mam marzenia, jakie możliwości i jakie kompetencje. W tym odcinku cyklu Zawód czy zawód badamy kompetencje uczniów. Zobacz nasze podpowiedzi na szybki test, który pomoże im kierować swoją ścieżkę kariery w harmonii z nimi samymi. Sprawdź!