Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa z cyklu "Zawód czy zawód" - nalekcje.pl

Tworząc portal edukacyjny Nalekcje.pl, naszym celem było podarowanie nauczycielom, dyrektorom przedszkoli i szkół miejsca, które stanie się drogowskazem do samorozwoju, doskonalenia swoich umiejętności, podnoszenia kompetencji.

Pragniemy wyposażyć każdego, kto do nas zajrzy i zostanie na dłużej, w merytoryczną wiedzę, związaną z oświatowymi wymaganiami, a także służyć wsparciem w dostarczaniu wartościowych materiałów edukacyjnych do pracy z uczniami.

Współpracujemy także z instytucjami kultury, m.in. teatrami oraz fundacjami, w zakresie pozyskiwania unikalnych treści, które mogą zostać zaimplementowane podczas procesu kształcenia.
Zakładamy, że warto rekomendować produkty, dzięki którym nauczyciele rozbudzą pasje i zainteresowania swoich uczniów.

Mamy zasadę: wybrane produkty, pomoce edukacyjne, kursy czy webinaria, powinny wspierać wypełnianie założeń oświatowych oraz podstawy programowej, a także pomagać w rozwijaniu kompetencji kluczowych.
W Nalekcje.pl stawiamy na rozwój Wasz i Waszych uczniów!
Zapraszamy do serwisu!

Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa z cyklu „Zawód czy zawód”

Gdy Ty smacznie śpisz, hakerzy wchodzą na wyżyny swoich możliwości, łamiąc najtrudniejsze zabezpieczenia sieciowe, aby dostać się do danych, także tych wrażliwych. Co zrobisz jeśli wszystkie pliki z Twoich urządzeń znikną, a co gorsza – Twoje dziecko lub uczeń padną ofiarą cyberprzemocy? Aby zapobiec takim sytuacjom, warto zaznajomić się z zawodem przyszłości – ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa, który niczym rycerz strzeże bram sieci przed czyhającym na nią niebezpieczeństwem.

Cyfrowy świat oraz zagrożenia z nim związane mogą stanowić ważne i konstruktywne tematy do rozmów z uczniami, np. podczas lekcji wychowawczej. Zachęcamy do wykorzystania filmu, z którego otrzymacie odpowiedzi na pytania:

  • Czym jest cyberbezpieczeństwo?
  • Dlaczego jest ono współcześnie tak bardzo ważne?
  • Jakie zawody można wykonywać pracując w dziedzinie cyberbezpieczeństwa?
  • Ile można zarobić?
  • Jakie powinno posiadać się predyspozycje lub wykształcenie?

Być może niektórzy uczniowie zainspirują się i obiorą w przyszłości właśnie tę ścieżkę kariery. Powodzenia!

Dodaj komentarz