Programista - film z cyklu "Zawód czy zawód? Czyli jak wybrać, aby się nie rozczarować" - nalekcje.pl

Tworząc portal edukacyjny Nalekcje.pl, naszym celem było podarowanie nauczycielom, dyrektorom przedszkoli i szkół miejsca, które stanie się drogowskazem do samorozwoju, doskonalenia swoich umiejętności, podnoszenia kompetencji.

Pragniemy wyposażyć każdego, kto do nas zajrzy i zostanie na dłużej, w merytoryczną wiedzę, związaną z oświatowymi wymaganiami, a także służyć wsparciem w dostarczaniu wartościowych materiałów edukacyjnych do pracy z uczniami.

Współpracujemy także z instytucjami kultury, m.in. teatrami oraz fundacjami, w zakresie pozyskiwania unikalnych treści, które mogą zostać zaimplementowane podczas procesu kształcenia.
Zakładamy, że warto rekomendować produkty, dzięki którym nauczyciele rozbudzą pasje i zainteresowania swoich uczniów.

Mamy zasadę: wybrane produkty, pomoce edukacyjne, kursy czy webinaria, powinny wspierać wypełnianie założeń oświatowych oraz podstawy programowej, a także pomagać w rozwijaniu kompetencji kluczowych.
W Nalekcje.pl stawiamy na rozwój Wasz i Waszych uczniów!
Zapraszamy do serwisu!

Zawód: PROGRAMISTA

Programista – film z cyklu „Zawód czy zawód? Czyli jak wybrać, aby się nie rozczarować”

Czy zdajesz sobie sprawę, że to, ze teraz siedzisz przy komputerze lub komórce i czytasz tę wiadomość, to jest wynikiem pracy jakiegoś programisty? Nasz współczesny świat jest bardzo zależny od cyfrowych systemów, które radykalnie ułatwiły funkcjonowanie ludzkości. Aż trudno sobie uświadomić, że jeszcze z 50 lat temu niewiele osób miało swój własny, osobisty komputer. Młodzi mogliby zapytać – jak oni żyli?
Zatem czy zawód programisty lub programistki jest zawodem przyszłości? Czy warto kierować młodych ludzi na tę ścieżkę? Jakie kompetencje warto mieć? I jak przygotować się do takiego zawodu? Na te i wiele innych pytań odpowiedział nasz ekspert, który pracuje jako programista. Zapraszamy do zapoznania się z filem, a także do przedstawienia go swoim uczniom. Być może wielu z nich zainspiruje się do tej ścieżki kariery.