Zawód, czy zawód? Opowieści z działu księgowości - nalekcje.pl

Tworząc portal edukacyjny Nalekcje.pl, naszym celem było podarowanie nauczycielom, dyrektorom przedszkoli i szkół miejsca, które stanie się drogowskazem do samorozwoju, doskonalenia swoich umiejętności, podnoszenia kompetencji.

Pragniemy wyposażyć każdego, kto do nas zajrzy i zostanie na dłużej, w merytoryczną wiedzę, związaną z oświatowymi wymaganiami, a także służyć wsparciem w dostarczaniu wartościowych materiałów edukacyjnych do pracy z uczniami.

Współpracujemy także z instytucjami kultury, m.in. teatrami oraz fundacjami, w zakresie pozyskiwania unikalnych treści, które mogą zostać zaimplementowane podczas procesu kształcenia.
Zakładamy, że warto rekomendować produkty, dzięki którym nauczyciele rozbudzą pasje i zainteresowania swoich uczniów.

Mamy zasadę: wybrane produkty, pomoce edukacyjne, kursy czy webinaria, powinny wspierać wypełnianie założeń oświatowych oraz podstawy programowej, a także pomagać w rozwijaniu kompetencji kluczowych.
W Nalekcje.pl stawiamy na rozwój Wasz i Waszych uczniów!
Zapraszamy do serwisu!

Zawód czy zawód - księgowy i księgowa

Zawód, czy zawód? Opowieści z działu księgowości

Czy jest jakiś uczeń, który w przyszłości nie chciałby obracać dużymi sumami pieniędzy? Na pewno po zadaniu takiego pytania w klasie będzie las rąk chętnych, którzy nie pogardzą pracą z pieniędzmi. Ale zupełnie się inaczej ma sytuacja, gdy zapytać uczniów, czy lubią matematykę 🙂 I tak oto chcielibyśmy zaprezentować propozycję zawodu dla tych, którzy matematyki się nie boją, a marzą o dużych sumach.

Zawód księgowego lub księgowej wiąże się z dużą odpowiedzialnością, dokładnością i sumiennością. Taka osoba musi się stale dokształcać z aktualizacji przepisów finansowych wydawanych w naszym państwie. Jak ktoś ma znajomych księgowych, to wie, że początek miesiąca oznacza dla nich dużo pracy. A koniec roku to jest zamknięcie księgowe roku i można zapomnieć o wakacjach i urlopach. Ale jednocześnie żadna instytucja ani firma prywatna bez księgowego nie jest w stanie funkcjonować. Jest to zawód tak potrzebny jak lekarz ludziom. Dlatego warto ukierunkować myślenie uczniów na tę ścieżkę zawodową. Zwłaszcza że firm, w których mogliby odbyć praktyki, jest bardzo dużo… a praktycznie wszystkie.

Zapraszamy dziś na materiał darmowy online, który opowie nieco o zawodzie związanym z księgowością.
Polecamy >> https://materialy.nalekcje.pl/products/69

W materiale na lekcje znajdziecie Państwo tak przydatne informacje do rozpoczęcia dyskusji jak:

  • Co na co dzień robi pracownik działu księgowego?
  • Informacje o zawodzie
  • Informacje o zarobkach w zawodzie
  • Informacje o niezbędnych kompetencjach
  • Jakie ścieżki edukacji wiodą do pracy jako Księgowy lub Księgowa?
  • Jakie trudności zawodowe na swojej drodze można spotkać?
  • Najpopularniejsze słowa w dziale księgowości 🙂
  • A na koniec polecamy quiz, aby sprawdzić swoją wiedzę o zawodzie księgowym.

Polecamy też uwadze dokument Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii z serii Infordoradzca+ o zawodzie Księgowego. Możesz go zobaczyć TU