Zawód czy zawód - czyli jak wybrać swoją ścieżkę kariery? - nalekcje.pl

Tworząc portal edukacyjny Nalekcje.pl, naszym celem było podarowanie nauczycielom, dyrektorom przedszkoli i szkół miejsca, które stanie się drogowskazem do samorozwoju, doskonalenia swoich umiejętności, podnoszenia kompetencji.

Pragniemy wyposażyć każdego, kto do nas zajrzy i zostanie na dłużej, w merytoryczną wiedzę, związaną z oświatowymi wymaganiami, a także służyć wsparciem w dostarczaniu wartościowych materiałów edukacyjnych do pracy z uczniami.

Współpracujemy także z instytucjami kultury, m.in. teatrami oraz fundacjami, w zakresie pozyskiwania unikalnych treści, które mogą zostać zaimplementowane podczas procesu kształcenia.
Zakładamy, że warto rekomendować produkty, dzięki którym nauczyciele rozbudzą pasje i zainteresowania swoich uczniów.

Mamy zasadę: wybrane produkty, pomoce edukacyjne, kursy czy webinaria, powinny wspierać wypełnianie założeń oświatowych oraz podstawy programowej, a także pomagać w rozwijaniu kompetencji kluczowych.
W Nalekcje.pl stawiamy na rozwój Wasz i Waszych uczniów!
Zapraszamy do serwisu!

Zawód czy zawód – czyli jak wybrać swoją ścieżkę kariery?

Coraz młodsi uczniowie myślą praktycznie o przyszłość. Młodzieńcza energia powoduje, że szukają w tym, co jest im znane. Wielu myśli o karierach youtuberów, tiktokowców i innych influencerów, którzy dzieląc sie swoim życiem, zarabiaja „grubą kasę”. Nastolatkowie chętnie przyjmują taki model życia. Bo taki model znają z mediów społecznościowych, które codziennie śledzą. Ale czy on jest możliwy do zrealizowania? Bardziej dojrzali ludzie, którzy większy worek soli w życiu zjedli, wiedzą, że nie do końca.

Dlatego warto nastolatkom, którzy obecnie niemal uwięzieni w swoich domach, pokazywać inne wzory do naśladowania, wskazywać możliwe kierunki i rozwijać pasje, które w nich drzemią, korzystając z narzędzi im bliskich. Zapraszamy na cykl filmów dotyczących różnych zawodów świata, które mogą wydawać się proste lub starodawne, ale wymagają wiedzy. A wiedza pochodzi z nauki. I tak można uczniów zachęcić do poświęcenia szkole nieco więcej uwagi.

Tym cyklem chcemy rozbudzać w młodzieży pasję. Gdyż z każdej pasji mogą oni zbudować biznesy, które pozwolą im w przyszłości dobrze żyć. Zapraszamy zatem na cykl o zawodzie uważanym za ginący, a z drugiej strony odradzającym się w paśmie usług premium.

Poznajcie zawód szewca.

Film trwa niecałe 6 minut i może być świetnym startem na lekcje godziny wychowawczej do dyskusji o przyszłości. O zawodach, które można wykonywać. O preferencjach uczniów i modach. Przecież każdy z nich na stopach nosi buty, które ktoś wyprodukował lub ręcznie zrobił. Można porozmawiać o jakości produktów, z których kupujemy rzeczy. A także o ekologii i produktach przyjaznych środowisku i tych przeciwnych. Zachęcamy do wykorzystania filmu na lekcjach.

Dajcie nam znać w komentarzach, czy i jak udało się Wam wykorzystać nasz materiał (lub podobne) na lekcjach. Czekamy na Wasze opinie!

Zawód czy zawód – odcinek – Księgowy / księgowaZawód czy zawód – odcinek – Zbadaj swoje kompetencjeZawód czy zawód – odcinek – projektant mody