Wyniki konkursu - nalekcje.pl

Tworząc portal edukacyjny Nalekcje.pl, naszym celem było podarowanie nauczycielom, dyrektorom przedszkoli i szkół miejsca, które stanie się drogowskazem do samorozwoju, doskonalenia swoich umiejętności, podnoszenia kompetencji.

Pragniemy wyposażyć każdego, kto do nas zajrzy i zostanie na dłużej, w merytoryczną wiedzę, związaną z oświatowymi wymaganiami, a także służyć wsparciem w dostarczaniu wartościowych materiałów edukacyjnych do pracy z uczniami.

Współpracujemy także z instytucjami kultury, m.in. teatrami oraz fundacjami, w zakresie pozyskiwania unikalnych treści, które mogą zostać zaimplementowane podczas procesu kształcenia.
Zakładamy, że warto rekomendować produkty, dzięki którym nauczyciele rozbudzą pasje i zainteresowania swoich uczniów.

Mamy zasadę: wybrane produkty, pomoce edukacyjne, kursy czy webinaria, powinny wspierać wypełnianie założeń oświatowych oraz podstawy programowej, a także pomagać w rozwijaniu kompetencji kluczowych.
W Nalekcje.pl stawiamy na rozwój Wasz i Waszych uczniów!
Zapraszamy do serwisu!

Wyniki konkursu

Kochani Nauczyciele, dziękujemy Wam za obecność w naszym ostatnim webinarze pt.:
Jak literatura rozwija skrzydła dziecka, także ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi?

Po spotkaniu wystartował konkurs książkowy i jest nam niezmiernie miło ogłosić, że komisja konkursowa wybrała pięciu zwycięzców, a dokładniej 5 zwyciężczyń: Pani Magda, Pani Sylwia, Pani Edyta, Pani Bożena i Pani Wioletta — gratulujemy!


Zadanie nie było łatwe, bo Wasze odpowiedzi były tak ciekawe, pełne i godne nagrody wszystkie. Ale musieliśmy wybrać tylko 5. Zwyciężczynie otrzymają powiadomienia mailowe. A wszystkim, którzy wzięli udział, serdecznie gratulujemy wiedzy i doświadczenia. I zapraszamy do obserwowania nas, bo kolejne propozycje rozwojowe dla nauczycieli z naszej grupy są już w drodze 🙂

Przypominamy też, że webinar wciąż można obejrzeć na
https://materialy.nalekcje.pl/products/300

Pytanie konkursowe:

Dlaczego literatura dla dzieci jest ważnym narzędziem rozwoju dziecka?

Zwycięskie odpowiedzi to:

Literatura dla dzieci pomaga poruszać trudne, ale ważne kwestie w rozwoju dziecka. Ułatwia rodzicom i pedagogom inicjowanie rozmów, pozwala na bezpieczne przeprowadzanie młodych ludzi przez świat pełen problemów, niełatwych także dla dorosłych.
Literatura pełni bardzo ważną rolę już od najmłodszych lat życia. Dzięki niej dzieci mogą poznawać świat w ciekawy sposób. Uczą się wrażliwości i empatii. Literatura kształtuje osobowość dzieci. Zwraca uwagę na istotne wartości. Oddziałuje na ich emocje. Wpływa także na rozwój myślenia, kształtuje wyobraźnię, doskonali pamięć oraz mowę dzieci.
Literatura wspomaga rozwój w każdym wieku. Wskazuje nam kierunek w jakim mamy podążać. Dzięki czytaniu od najmłodszych lat (a ja czytałam moim dzieciom, kiedy były jeszcze w brzuszku), nie tylko stymulujemy percepcję słuchową, ale nawiązujemy z naszymi podopiecznymi magiczną więź, pobudzamy wyobraźnię i przenosimy się w tajemne miejsca.
Bo literatura dostarcza każdemu dziecku  wiedzy o świecie, systematyzuje, uczy myślenia, uwrażliwia, uspokaja. Co bardzo ważne, literatura wspiera rozwój psychiczny malucha, wzmacnia poczucie własnej wartości, rozwija wyobraźnię i ćwiczy pamięć. Istotne jest to, że literatura uczy poprawnego języka, rozwija zasób słów. Bezcenne i to, że uczy ona odróżniania dobra i zła, rozwija wrażliwość moralną i przeciwdziała demoralizacji, a także przemocy.
Literatura pomaga rozwijać każdemu dziecku przysłowiowe skrzydła. Pomaga dostrzec, że choć tak bardzo się różnimy, to każdy z nas jest wyjątkowy. Każdy ma w sobie to ,,coś”, co czyni go wyjątkowym. Dziecko często utożsamia się z bohaterami słuchanych utworów literackich, uczy się na ich przykładzie radzić sobie z problemami.