Tworząc portal edukacyjny Nalekcje.pl, naszym celem było podarowanie nauczycielom, dyrektorom przedszkoli i szkół miejsca, które stanie się drogowskazem do samorozwoju, doskonalenia swoich umiejętności, podnoszenia kompetencji.

Pragniemy wyposażyć każdego, kto do nas zajrzy i zostanie na dłużej, w merytoryczną wiedzę, związaną z oświatowymi wymaganiami, a także służyć wsparciem w dostarczaniu wartościowych materiałów edukacyjnych do pracy z uczniami.

Współpracujemy także z instytucjami kultury, m.in. teatrami oraz fundacjami, w zakresie pozyskiwania unikalnych treści, które mogą zostać zaimplementowane podczas procesu kształcenia.
Zakładamy, że warto rekomendować produkty, dzięki którym nauczyciele rozbudzą pasje i zainteresowania swoich uczniów.

Mamy zasadę: wybrane produkty, pomoce edukacyjne, kursy czy webinaria, powinny wspierać wypełnianie założeń oświatowych oraz podstawy programowej, a także pomagać w rozwijaniu kompetencji kluczowych.
W Nalekcje.pl stawiamy na rozwój Wasz i Waszych uczniów!
Zapraszamy do serwisu!

Bajka - Ania Machacz

Premiera: „Powrót na Wielką Górę” Polecamy!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książko dla Dzieci mamy dla Was niezwykłą niespodziankę. Jakiś czas temu, na naszej platformie opublikowaliśmy dla Was i dla Dzieci bajkę: „Podróż na Wielką Górę”. Możecie ją zobaczyć bezpłatnie tu. Wielu ta bajka mocno zaintrygowała i wciągnęła w świat filozoficznych rozważań. A dziś zapraszamy Was na premierę drugiej części: „Powrót na Wielką Górę” autorstwa Anna Machacz i @Rafał Mazur Wydawnictwo Wrażlive.

W tej części poprzez pryzmat filozofii chińskiej poruszane są problem kryzysu klimatycznego i dbałości o Ziemię od najmłodszych lat! „Powrót na Wielką Górę. Bajka filozoficzna” powstała w odpowiedzi na potrzeby współczesnego świata, ponieważ Lin jako obywatelka Ziemi pragnie znaleźć złoty środek, który pomoże uratować ukochaną planetę. Historie z bajki filozoficznej pokazują, że nie może zrobić tego sama – to ludzie, działając wspólnie, mają moc sprawczą, która jest źródłem aktywizmu społecznego. W bajce filozoficznej znalazło się miejsce na przygody, ale też płynące z nich przemyślenia. Warto żyć w zgodzie z Naturą i uczyć się tej symbiozy od najmłodszych lat.

Jest to książka, dzięki której się myśli. Przeczytają w niej Państwo o:

• korzyściach i wadach czytania,

• wyschniętym strumieniu,

• niemej rzece i ściętym drzewie,

• żółwiach w klatce i smutnych krowach,

• mężczyźnie, który próbował pomagać roślinom rosnąć,

• życiu w harmonii z naturą i NADZIEI!

To przesłanie pragniemy Wam polecić na nadchodzące dni. I zapraszamy do bajki!

„Powrót na Wielką Górę” można zakupić w sklepie online: https://wrazlive.pl/ksiazki/powrot-na-wielka-gore/

Partnerem projektu jest Nalekcje.pl