Tworząc nalekcje.pl założyliśmy, że warto rekomendować produkty, dzięki którym uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Nasze rekomendacje powstają również z myślą o nauczycielach. Mamy zasadę: wybrane produkty powinny wspierać wypełnianie podstawy programowej i pomagać w rozwijaniu kompetencji kluczowych.

Zależy nam, aby dyrektorzy przedszkoli i szkół dokonali najlepszego wyboru przy zakupie produktów edukacyjnych do swoich placówek oświatowych.

Odwiedzając regularnie nalekcje.pl będziesz na bieżąco z recenzjami oraz testami programów multimedialnych, robotów edukacyjnych, gier planszowych, sprzętu komputerowego – i nie tylko!!

Czy w nowym roku szkolnym będziemy kontynuować edukację zdalną?

Zakończenie roku szkolnego już za tydzień, wszyscy wyczekują go chyba jak nigdy dotąd. Pandemia zweryfikowała wiele planów edukacyjnych, Ministerstwo Edukacji Narodowej nie wyklucza utrzymania zdalnej edukacji jeśli tempo zachorowań na COVI-19 nie będzie się zmniejszać w wakacje.

Na zlecenie MEN wydział specjalnych potrzeb edukacyjnych Ośrodka Rozwoju Edukacji na podstawie  pisma Joanny Wilewskiej, dyrektor departamentu wychowania i kształcenia integracyjnego MEN ma stworzyć bank rozwiązań w zakresie pracy na odległość z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej. Resort edukacji narodowej potwierdza, że wśród rozwiązań, nad którymi pracuje, są zmiany nie tylko w Karcie nauczyciela, lecz także w kształceniu zdalnym.

Warto podkreślić, iż jeśli taka forma nauczania będzie kontynuowana (MEN bierze pod uwagę także nauczanie w systemie zmianowym jaki zaimplementowały inne kraje europejskie) uczniowie będą mogli bez ograniczeń wypożyczać dostępny dzięki dotacjom celowym sprzęt i oprogramowanie komputerowe w celu uniknięcia łamania art. 70 konstytucji, czyli ograniczanie dzieciom prawo do nauki w związku z brakiem dostępu do tych urządzeń.

Dodaj komentarz