luty 2020 - nalekcje.pl

Tworząc portal edukacyjny Nalekcje.pl, naszym celem było podarowanie nauczycielom, dyrektorom przedszkoli i szkół miejsca, które stanie się drogowskazem do samorozwoju, doskonalenia swoich umiejętności, podnoszenia kompetencji.

Pragniemy wyposażyć każdego, kto do nas zajrzy i zostanie na dłużej, w merytoryczną wiedzę, związaną z oświatowymi wymaganiami, a także służyć wsparciem w dostarczaniu wartościowych materiałów edukacyjnych do pracy z uczniami.

Współpracujemy także z instytucjami kultury, m.in. teatrami oraz fundacjami, w zakresie pozyskiwania unikalnych treści, które mogą zostać zaimplementowane podczas procesu kształcenia.
Zakładamy, że warto rekomendować produkty, dzięki którym nauczyciele rozbudzą pasje i zainteresowania swoich uczniów.

Mamy zasadę: wybrane produkty, pomoce edukacyjne, kursy czy webinaria, powinny wspierać wypełnianie założeń oświatowych oraz podstawy programowej, a także pomagać w rozwijaniu kompetencji kluczowych.
W Nalekcje.pl stawiamy na rozwój Wasz i Waszych uczniów!
Zapraszamy do serwisu!

Z kolejnej części wideorelacji z targów BETT w Londynie dowiecie się, jakie narzędzie pomaga uczniom zgłębić świat kodowania. W trakcie wywiadu z Margaritą Nowak z firmy BeCREO TECHNOLOGIES poznajemy zawartość i zastosowanie produktu w klasie.

Nowości wydawców zagranicznych nie zawsze spełniają oczekiwania polskich nauczycieli i uczniów. Wyselekcjonowaliśmy takie rozwiązania, które zdaniem redakcji Nalekcje.pl, z powodzeniem mogą być włączone w tok zajęć w naszych rodzimych placówkach oświatowych :) Porozmawialiśmy z przedstawicielami Osborne Technologies Ltd., którzy dystrybuują zakręcone pikselowe produkty firmy Divoom, dowiedzieliśmy się o specjalnych planach

Na stoiskach zagranicznych wydawców podczas Bett Show zaprezentowano wiele innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych. Naszą uwagę zwróciły aplikacje do nauki matematyki (Darts Matek), anatomii (3B Scientific) kodowania (CodeMonkey - Coding Games for Kids), a także program do tworzenia animacji (Cloudstopmotion). Nie zabrakło również materiałów do interdyscyplinarnego nauczania przedmiotów przyrodniczych (Fenomény sveta /