Zapraszamy Cię na webinar z Magdaleną Żukowską-Bąk i Anną Machacz
Jak literatura rozwija skrzydła dziecka, także ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi?
13 października 2021, w środę, o godzinie 19.00
na grupie Materiały nalekcje.pl na Facebooku
Czas i miejsce spotkania:
Webinar potrwa 45 minut. Transmisja odbędzie się na grupie zamkniętej Materiały Nalekcje.pl .
Aby móc wziąć udział w webinarze należy dołączyć do grupy.
Polecamy zapisać się poniżej na przypomnienie mailowe w dniu wydarzenia
Opis spotkania – czyli czego możesz spodziewać się na naszej lekcji
Celem naszego webinaru jest pokazanie jak wykorzystać różnorodność uczniów w klasie do pogłębienia wrażliwości wzajemnej i pokazania, że każda „inność” to skrzydła! Jako nauczyciel zobaczysz jak pokazywać dzieciom ich skrzydła. Spotkanie będzie połączone z prezentacją najnowszej książki Pani Magdaleny Żukowskiej – Bąk. Chcemy pokazać jak wykorzystać wiedzę o różnorodności uczniów w codziennej pracy nauczyciela. Zwłaszcza nauczyciela mierzącego się z edukacją uczniów z niepełnosprawnościami. Spotkanie będzie bodźcem do rozmów na trudne tematy. Uczestnicy mogą liczyć na podpowiedzi jak uczyć tolerancji, akceptacji i wrażliwości w klasie i w szkole. Celem spotkania jest, aby inspirować by w mądry i ciekawy sposób normalizować niepełnosprawności, zaburzenia i nieneurotypowość.
Wraz z partnerem spotkania, z Wydawnictwem Wrażlive będziemy poszukiwać wrażliwości w różnych przestrzeniach świata i dzielić się nią za pomocą literatury. Spotkanie webinarowe na grupie materialy.nalekcje.pl ma na celu niesienie tej misji poprzez praktyczne rozwiązania dla nauczycieli. Zapraszamy do poświęcenia 45 minut czasu, aby porozmawiać, jak możemy zmieniać nasz świat na lepszy!
Twoje korzyści z uczestnictwa w webinarze:
Webinar będzie miał formę rozmowy, w trakcie której:
- Webinar pogłębi Twoją wrażliwość na różnorodność uczniów
- Usłyszysz o metodach na uskrzydlanie talentów uczniów
- Poćwiczysz swoją fantazję, wyobraźnię i emocje
- A spotykając nasze ekspertki z Krakowa, będziesz się dobrze bawić!
W trakcie spotkania zostanie ogłoszony konkurs z możliwością wygrania najnowszej książki „Różnimy się skrzydłami” autorstwa Magdaleny Żukowskiej-Bąk.
Kto poprowadzi webinar?
MAGDALENA ŻUKOWSKA-BĄK
Nauczyciel, pedagog, bajkoterapeuta. Autorka bloga uchowruch.pl. Mama 7-letniego Antka, użytkownika implantu ślimakowego i 13-letniego Olka. Jej zainteresowania koncentrują się wokół pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci i młodzieży. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla rodziców m.in. dotyczące wsparcia i rozwoju dziecka. Autorka bajek terapeutycznych i książki „Różnimy się skrzydłami”, która będzie miała premierę 10 października 2021 na Festiwalu Małej Literatury w Dworku Białoprądnikim.
Anna Machacz – architekt edukacji, pedagog, trener. Autorka i współautorka książek dla dzieci. Przez wiele lat pracowała dla Teatru Groteska w Krakowie, przygotowując między innymi najbardziej smoczą imprezę w Polsce, czyli Wielką Paradę Smoków. Po teatrze przyszedł czas na kino, dzięki któremu odbyła wycieczki w głąb Ziemi, poleciała w Kosmos i poznała tajemnice przyrody, wprowadzając na ekrany kin IMAX trójwymiarowe filmy. Te doświadczenia jak i setki warsztatów, stosy zapisanych kartek papieru, ekscytujące spotkania z niezwykłymi ludźmi, podróże, w tym również te, do swojego wnętrza, pozwalają na nieustanne zachwycanie się światem. I dziś tymi doświadczeniami chce podzielić się z państwem.
Dla kogo jest to szkolenie ?
Adresatami szkolenia są wszyscy zainteresowani pobudzeniem kreatywności swojej i odbiorców swojej pracy. W tym w szczególności:
- Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej
- Nauczyciele wychowania przedszkolnego
- Opiekunowie dzieci i młodzieży, także ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi SPE
Zapisz się na przypomnienie o webinarze:
Zostaw swój mail, a przypomnimy Ci o webinarze.
Certyfikaty
Po szkoleniu każdy uczestnik będzie mógł otrzymać certyfikat uczestnictwa w webinarze.
Szkolenie odbywa się pod patronatami instytucji:
- Architektów edukacji – wydawnictwa Wrażliwe
- Cel Edu – Architektura projektów edukacyjnych i kulturalnych..